Kardynał Wyszyński patronem Bulwarów nad Nilem

Budują bulwary nad Nilem [ZDJĘCIA]

Rada Miejska zdecydowała o nadaniu imienia budowanym bulwarom nad Nilem. ich patronem zostanie bł. ks. kardynał Stefan Wyszyński.

O to, aby bł. ks. kardynał Stefan Wyszyński był patronem bulwarów nad Nilem, do Rady Miejskiej wnioskowali: ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych, oraz oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.
– Kardynał Wyszyński jest obecnie symbolem umiłowania wolności, sprawiedliwości oraz czci dla człowieka. Stał się on znakiem jedności wszystkich Polaków. Jesteśmy przekonani, że nadanie Bulwarom nad Nilem jego imienia będzie godnym uhonorowaniem tego wspaniałego kapłana. Będzie to podtrzymanie pamięci jego pracy i posługi, integralności rodziny i odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

W naszej ankiecie aż 84 procent głosujących opowiedziało się przeciwko temu patronatowi. Spora część nie zgadza się na jakąkolwiek nazwę, proponując po prostu „Bulwary Nad Nilem”.

Zarząd Osiedla nr 2 pod przewodnictwem Karola Wesołowskiego wyraził opinię, aby bulwary nazwać „Bulwarami Nad Nilem”, natomiast teren obok pomnika prymasa i powstałego amfiteatru – placem bł. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Komisja mandatowo-regulaminowa „krakowskim targiem” zaproponowała „Bulwary Nad Nilem im bł. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. I taką właśnie nazwę radni „zaklepali” na ostatniej sesji. Przeciwko głosowało tylko troje z nich: Barbara Draus, Józef Fryc i Michał Karkut.
– Różnica jest taka, że Zarząd Osiedla nr 2 chciał, aby w nazwie był Bulwar Nad Nilem i  ewentualnie imienia kardynała Wyszyńskiego. Chodziło o to, żeby był Nil, bo jest to taką nazwą marketingową. We wszystkim miastach jest tak, że bulwary noszą nazwę rzeki, obok której się znajdują – tłumaczył Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący rady.

Kardynał Wyszyński patronem Bulwarów nad Nilem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.