Sceny niczym z gangsterskiego filmu – pościg między Bukowcem a Kupnem
Sceny niczym z gangsterskiego filmu miały miejsce na lokalnej drodze między Bukowcem a Kupnem. 47-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, uciekając przed policją, w czasie pościgu uderzał swym samochodem w radiowóz. Mundurowym w końcu udało się zepchnąć samochód z drogi.

W środę (15.08) ok. godz. 11.30 w Bukowcu policjanci z referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej komendy zauważyli kierowcę forda mondeo, który na widok radiowozu zatrzymał pojazd, a następnie skręcił w boczną drogę – w kierunku Kupna. W tej sytuacji policjanci postanowili  pojechać za fordem. Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych podawali mu sygnały nakazujące zatrzymanie się.
Jednak kierowca nie reagował i nadal jechał w kierunku Kupna. W trakcie próby wyprzedzenia forda, dwukrotnie uderzył swoim autem w radiowóz. Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie mężczyzny, postanowili zepchnąć forda z drogi, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Udało im się.

Żaden z uczestników zdarzenia nie został ranny. 47-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, który kierował fordem, był pijany. Miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jadący z mężczyzną pasażer, który również był pijany, po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony do domu.
Kierowcę zatrzymano w policyjnym areszcie. Dzień później usłyszał on zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Decyzją prokuratora orzeczono wobec niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. W tej sprawie trwają dalsze czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.