Ruszyły prace związane z powstaniem Parku Niepodległości [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu przy ulicy Astrowej, w pobliżu kościoła pw. Św. Brata Alberta, gdzie ma powstać Park Niepodległości. Chodzi o 2,5-hektarowy obszar zieleni, który ma być formą uczczenia stulecia powrotu Polski na mapę świata. Jako pierwsze pojawią się tam drzewa, a dokładnie sto dębów. Uroczyste ich posadzenie odbędzie w sobotę 06.10.), o godzinie 11.

Fot. UM Kolbuszowa
W przyszłości wokół Parku Niepodległości powstanie sieć dróg wraz z chodnikami, parkingami i ścieżkami rowerowymi. Teren zostanie ogrodzony, będzie też monitorowany.

– Wykorzystamy naturalne cieki wodne, które tam są. One sprawią, że to miejsce będzie miało szczególny charakter – mówił swojego czasu burmistrz Jan Zuba. – Park będzie podzielony na strefy. Będą tam: alejki spacerowe, oczka wodne z roślinnością. Planujemy też: zadaszone drewniane siedziska, plac zabaw, siłownię zewnętrzna, trawnik rekreacyjny, drzewa ozdobne i łąkę kwietną.
Inwestycja wzbudza kontrowersje. Przede wszystkim park będzie oddalony od centrum miasta o ładnych parę kilometrów. Po drugie, inwestycja ta na pewno do tanich należeć nie będzie.  Więcej o kontrowersjach związanych z tą sprawą można przeczytać TUTAJ.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.