Za kościołem p.w. Św. Brata Alberta budują nowe drogi i nie tylko

Urząd Miejski w Kolbuszowej mocno inwestuje w tereny w okolicy kościoła p.w. Św. Brata Alberta. Powstaje tam Park Niepodległości, a w tym roku budowana jest ulica Brzozowa, Dodatkowo w tym rejonie budowane będą niebawem sieci wodociągowa i kanalizacyjna.

Budowana od prawie pół roku ulica Brzozowa (na zdjęciu) to prawie półkilometrowy odcinek o nawierzchni asfaltowej biegnący od skrzyżowania z ulicą Świętego Brata Alberta do skrzyżowania z ulicą Błonie. Tereny w obrębie nowo powstającej drogi przeznaczone są pod usługi i produkcję.
Skończą na wakacjach

W ramach zadania została także przebudowana sieć wodociągowa i wykonana nowa kanalizacja deszczowa. Docelowo wzdłuż drogi zamontowanych zostanie kilkanaście słupów oświetleniowych wraz z oprawami stalowymi. Wykonane zostaną również zjazdy do działek przyległych o nawierzchni asfaltowej oraz częściowo z kostki brukowej i betonowej. Prace potrwają do końca września.

Koszt inwestycji to ponad milion złotych, z czego ponad 697 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą zadania jest firma „BRUK-DAR” z Czermina.

Fot. Google Maps
Obecnie trwa postępowanie przetargowe dotyczące rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ciągu ulic Narcyzowej i Konwaliowej, a więc w tym samym rejonie. Po wykonaniu robót montażowych pas drogowy zostanie odtworzony. Planowane zakończenie prac to lipiec.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.