Budowa Parku Niepodległości dewastuje Malwową

Budowa Parku Niepodległości dewastuje Malwową

Mieszkańcy skarżą się na ciężarówki, które jeżdżą na plac budowy Parku Niepodległości. Ludzie mówią, że pojazdy dewastują ulicę Malwową, czyli trakt o nawierzchni gruntowej.

O tym, że dewastuje się ulicę Malwową, opowiedział radny Adam Kaczanowski:
– Pojazdy, które jeżdżą ulicą Malwową na plac budowy Parku Niepodległości, kurzą i rozjeżdżają tę drogę. Czy nie można byłoby skierować tych pojazdów na ulicę Błonie? Tam jest dobra droga – postulował na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Co na to burmistrz Jan Zuba?

– To jest możliwe, bo tam jest gotowa ulica Tulipanowa, więc można wraz ulicą Błonie zorganizować tam inny dojazd. Podejmiemy w tej sprawie odpowiednie działania – obiecał.

Park Niepodległości, którego budowa przyczynia się do rozjeżdżania ulicy Malwowej, to teren o łącznej powierzchni dwóch i pół hektara. Po modernizacji, obszar ten będzie podzielony na kilka stref.

Od pewnego czasu rośnie tam sto dębów szypułkowych posadzonych w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Powstaną tam alejki spacerowe, altany, oczka wodne, miejsca dla dzieci. Zaplanowano: zadaszone siedziska, plac zabaw, siłownię, trawnik, łąkę kwietną z naturalną roślinnością.
W parku pojawią się krzewy i drzewa oraz sieć dróg z chodnikami, parkingami i ścieżkami rowerowymi. Jest tam działka z przeznaczeniem pod biznes.

Jest umowa, będą budować Park Niepodległości
Tak w przyszłości ma wyglądać kolbuszowski Park Niepodległości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.