Rockowo-poetycka historia Polski w budynku dawnej synagogi
W środę (25.09) o godzinie 17 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, w budynku dawnej synagogi, z koncertem pt. „Muzyczna lekcja historii” wystąpi zespół Fabryka.

Grupa, której liderem i wokalistą jest Sylwester Domański, w swej twórczości łączy klasyczny rock elektronicznym brzmieniem. W Kolbuszowej przedstawi rockowo-poetycką historię Polski, prezentując przy tym wiersze największych poetów Wykona też utwory nawiązujące do różnych wydarzeń. Będą też znane polskie przeboje z lat 60. i 90., w tym m.in. „Biały krzyż”, „Wolność”, czy „Nie pytaj o Polskę”.

Występ w budynku dawnej synagogi uzupełni wizualizacja multimedialna, która ma wzmocnić przekaz i dostosować tematykę do wykonywanych utworów. Wstęp jest wolny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które są wydawane w Oddziale.
Koncert w Kolbuszowej jest jednym z dziewięciu, które odbywają się w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury. Celem jest aktywizacja społeczności lokalnych, propagowanie, historii i poezji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.