Przyjdź na odpust do skansenu
W niedzielę (23.04) kolbuszowski skansen zaprasza na odpust. Już od godz. 13 stać będą tam stragany z ciastkami, cukierkami i piernikami, zabawkami drewnianymi, gwizdkami i rzeźbami z gliny, kwiatami i ozdobami z bibuły, ciastem i pieczywem obrzędowym.

O godz. 15 w zabytkowym kościółku p.w. Św. Marka Ewangelisty odprawiona zostanie msza św. – Liturgia będzie uroczysta: z procesją wiernych, Straży Grobowej z Raniżowa, Kół Gospodyń Wiejskich w odświętnych, ludowych strojach niosących feretrony i zaproszonych gości – wylicza Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Zaraz po mszy św. straż zaprezentuje musztrę na placu przed kościołem. Będzie także biesiada z kołami gospodyń wiejskich i potańcówka do muzyki Kapeli z Huty Komorowskiej. W godz. 17-19 muzycy zaproszą do pląsów i do tańców rodzinnych.
– Zabawę poprowadzi instruktorka Katarzyna Chodoń. Rodzice i dzieci będą mogli nauczyć się kroków lasowiaczka i cebuli, zabawią się w lisa i gąski oraz w ciuciubabkę – zapowiada Agata Front. – Ci z gości, którzy atmosferę święta chcą przenieść do swych domów, mogą przy szkole z Trzebosi lub w przykościelnym kramie kupić lokalne smakołyki. W tym dniu cena biletu na skansen jest symboliczna i wynosi złotówkę.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.