Przyjdź na odpust do skansenu
W niedzielę (23.04) kolbuszowski skansen zaprasza na odpust. Już od godz. 13 stać będą tam stragany z ciastkami, cukierkami i piernikami, zabawkami drewnianymi, gwizdkami i rzeźbami z gliny, kwiatami i ozdobami z bibuły, ciastem i pieczywem obrzędowym.

O godz. 15 w zabytkowym kościółku p.w. Św. Marka Ewangelisty odprawiona zostanie msza św. – Liturgia będzie uroczysta: z procesją wiernych, Straży Grobowej z Raniżowa, Kół Gospodyń Wiejskich w odświętnych, ludowych strojach niosących feretrony i zaproszonych gości – wylicza Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Zaraz po mszy św. straż zaprezentuje musztrę na placu przed kościołem. Będzie także biesiada z kołami gospodyń wiejskich i potańcówka do muzyki Kapeli z Huty Komorowskiej. W godz. 17-19 muzycy zaproszą do pląsów i do tańców rodzinnych.
– Zabawę poprowadzi instruktorka Katarzyna Chodoń. Rodzice i dzieci będą mogli nauczyć się kroków lasowiaczka i cebuli, zabawią się w lisa i gąski oraz w ciuciubabkę – zapowiada Agata Front. – Ci z gości, którzy atmosferę święta chcą przenieść do swych domów, mogą przy szkole z Trzebosi lub w przykościelnym kramie kupić lokalne smakołyki. W tym dniu cena biletu na skansen jest symboliczna i wynosi złotówkę.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.