Teatr i malarstwo w skansenie
W sobotni (19.05) wieczór kolbuszowski skansen zaprasza na spotkanie z malarstwem oraz z szekspirowską komedią pomyłek. Wernisaż prac kolbuszowianki, Kingi Kolouszek „Cząstki codzienności” odbędzie się o godz. 19 we wnętrzach XVIII-wiecznego spichlerza z Bidzin.

– Zwiedzający zobaczą tam najnowsze obrazy artystki – seria „Quantum” przedstawiająca wizję najdrobniejszych cząstek budujących wszechświat – jak i jej wcześniejszymi pracami, których głównym tematem jest człowiek  i jego ciało – mówi Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Na godz. 20.30, też w spichlerzu z Bidzin, zaplanowano premierę teatralną. Będzie to spektakl na podstawie komedii Williama Szekspira pt. „Wieczór Trzech Króli” w reżyserii Grzegorza Wójcickiego i w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej.
– Widzowie staną się tam świadkami zabawnej intrygi miłosnej wypełnionej przebierankami i subtelnym nawiązaniem do współczesności – zapowiada Agata Front. Tego wieczora wstęp na teren kolbuszowskiego skansenu wynosić będzie symboliczną złotówkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.