Przez prawie rok pomieszczenia po porodówce stały puste. Dlaczego?
Na trzecim piętrze budynku Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, gdzie przez dekady rodziły się dzieci, działalność rozpoczęła rehabilitacja. Musiało jednak minąć ponad 10 miesięcy od likwidacji oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, żeby miejsce to znów mogło tętnić życiem.
Dlaczego? – To nie od nas zależało, kiedy nasz Oddział Rehabilitacji Leczniczej rozpocznie działalność. To Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs na tę jednostkę z datą realizacji od 16 października tego roku, co też się stało – wyjaśniał Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala.
– W tej chwili rehabilitacja praktycznie jest już wypełniona pacjentami. Została ona zakontraktowana na ok. 20 łóżek, ale uważamy, że powinna liczyć 35.  Dlatego realizujemy nadwykonania. Co ważne, pacjenci, których spotykamy na tym oddziale, są w zasadzie mieszkańcami naszego powiatu – dodał.
Nowy oddział skupia się przede wszystkim na rehabilitacji pacjentów po leczeniu schorzeń lub urazów powodujących dysfunkcje narządu ruchu. Hospitalizowane są również osoby cierpiące na choroby przewlekłe powodujące niesprawność ruchową. Więcej o nowym oddziale przeczytacie TUTAJ.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.