Przejazd na Wojków groźniejszy niż w Widełce?

Tragedia w Widełce. Szynobus w ogniu [ZDJĘCIA]

Przejazd kolejowy w ciągu drogi na Wojków to bardzo niebezpieczne miejsce. Brak rogatek i specyficzne położenie powodują, że w każdej chwili może dojść tam do tragedii.

Niespełna miesiąc temu (14.01) cały region żył wypadkiem w Widełce, do którego doszło na przejeździe kolejowym w ciągu drogi powiatowej na Budy Głogowskie. W wyniku zderzenia  citroena z szynobusem śmierć poniosły dwie osoby.
Jedną z głównych przyczyn nieszczęścia był brak rogatek. Brakuje ich także na przejeździe kolejowym, który znajduje się w ciągu drodze powiatowej na Wojków w Kolbuszowej Górnej. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przypomniał o tym Michał Karkut:

– Tam będzie budowany przystanek kolejowy. Z tego co pamiętam, PKP nie było skłonne do tego, żeby zamontować tam rogatki. Mam nadzieję, że po tragedii w Widełce ktoś jednak zweryfikuje te plany. Sam byłem świadkiem, kiedy młodzi ludzie na motocyklach przejeżdżali przez ten przejazd bez zatrzymywania się – alarmował radny.

Wtórował mu Mirosław Kaczmarczyk:

– Przejazd kolejowy w Wojkowie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych takich miejsc na Podkarpaciu. Ja tam bardzo często jeżdżę i za każdym razem robię to z „duszą na ramieniu”. Zero widoczności – grzmiał.
Burmistrz Jan Zuba zaznaczył, że przejazd na Wojków znajduje się w ciągu drogi powiatowej.

– Oczywiście nie ma to znaczenia. Będziemy wspólnie z panem starostą zabiegać o to w PKP, żeby było tam bezpiecznie. Prace projektowe związane z wprowadzeniem takiego systemu trwają. To nie jest miesiąc czy dwa. Trzeba zakładać co najmniej rok. Trzeba jednak podjąć działania już teraz, żeby uniknąć tragedii.

2 Komentarze

  1. Trzeba się stosować do wskazań sygnalizacji to nic się nie wydarzy.Pisanie ze główną przyczyną tragedii w Widełce był brak rogatki to już przesada.Gdyby kierowca zachował się zgodnie z przepisami to zapewne nic by się nie stało. Niestety za głupotę trzeba płacić -w tym wypadku życiem dwóch osób .Może to będzie jakaś nauka na przyszłośc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.