Brak widoczności obok przychodni Krak-Med

Kolbuszowska gastronomia nie zapłaci podatków?

Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Stefana Żeromskiego i Grunwaldzkiej nie należy do najbezpieczniejszych. Problemem są pojazdy, które parkują przy przychodni Krak-Med i zasłaniają widoczność innym kierowcom.

O problemie parkujących aut przy niepublicznym ośrodku zdrowia Krak-Med mówi się o dawna.
W październiku 2020 roku skarżyła się na to mieszkanka Kolbuszowej, Joanna Procak. Alarmowała na forum Rady Miejskiej, że na poboczu ulicy Wojska Polskiego, przy przychodni, parkowane są samochody, które skutecznie zasłaniają widok kierowcom jadącym od ulicy Żeromskiego.

Na ostatniej sesji do tematu powrócił Krzysztof Wójcicki (na zdjęciu) wiceprzewodniczący rady:

– Przy przychodni Krak-Med stoją auta. Bo tak, niestety, tak jest że w naszym kraju, zwłaszcza w Kolbuszowej, że każdy chce zaparkować przed samymi drzwiami. W efekcie wyjeżdżając z ulicy Żeromskiego i chcąc skręcić w stronę basenu, nie ma w ogóle widoczności na ulicy Wojska Polskiego. Może być więc zastanowić się nad  zamontowaniem tam lustra drogowego. Dałoby jakiś taki efekt, że ludzie przynajmniej nie ryzykowaliby życiem, wyjeżdżając z ulicy Żeromskiego – postulował radny Wójcicki.

Co na to burmistrz Jan Zuba?

– Jeśli chodzi o skrzyżowanie z ulicą Żeromskiego, to tam została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Namalowano oznaczenia poziome, które porządkują ruch na skrzyżowaniu Krzaklewskiego, Wojska Polskiego i Grunwaldzkiej. Natomiast nie ma tam na zakazu zatrzymywania i postoju na ulicy Wojska Polskiego, przed Krak-Medem. Auta więc tam parkują i zasłaniają widoczność.
– Pierwsze, co możemy w związku z tym zrobić, to ustanowić lustro. W perspektywie będziemy zmierzać do tego, żeby tam zakazać zatrzymywania i postoju. Być może nie będzie to dotyczyć ludzi o kulach z tym zastrzeżeniem, że samochód będzie mógł się tam zatrzymać na chwilę, żeby ta osoba mogła wysiąść – dodał.

1 Komentarz

  1. brak widoczności to problem okulistyczny , a nie faktyczny, Panie Wójcicki proszę zająć się drogami którymi nie da się jeździć ze względu ich stan techniczny , a nie wyskakiwać co chwile z pomysłami , które naprawdę są na poziomie ” nie wiele wiedział , ale zawsze coś powiedział „!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.