Przed nami przebudowa dworca. Zastąpi go nowoczesne centrum przesiadkowe
Już w tym roku mają rozpocząć się prace, których celem jest zastąpienie obskurnego budynku dworcowego w nowoczesne centrum przesiadkowe z układem parkingów (od strony ul. Fabrycznej). W sumie w kolbuszowską kolej ma zostać zainwestowanych ok. 8 mln zł.

W nowym dworcu znajdą się: poczekalnia, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano też część usługową, a w niej świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i miejscem informacji turystycznej. To nie wszytko. Na terenach wokół budynku dworca mają powstać m.in. nowe perony oraz miejsca postojowe dla autobusów.
Innym mechanizmem, który ma pomóc w modernizacji dworca, jest program rewitalizacji miasta. Jeśli gminie udałoby się pozyskać na ten projekt pieniądze, to część pomieszczeń w budynku dworca zostałyby zagospodarowane pod potrzeby gminnych jednostek, w tym Straży Miejskiej.
W ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej ma powstać również przystanek kolejowy w Kolbuszowej Górnej, z kolei stacja w Widełce ma wzbogacić się o parkingi.

2 Komentarze

  1. jeżeli pisałbym o nowym „centrum przesiadkowym”, to oprócz starego zdjęcia wrzuciłbym projekt tego nowego centrum 🙂 myślę, że notka byłaby bardziej atrakcyjna 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.