„Po składce w kościele nie pójdę, kopert dla szpitala nie zbiorę”

Starosta Józef Kardyś na ostatniej sesji Rady Miejskiej zabrał głos w sprawie planowanej likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej:

– Przede wszystkim my chcemy dobra tego szpitala, a nie jego likwidacji – przekonywał Kardyś. – Znajdujemy się między dużymi ośrodkami: Rzeszowem, Mielcem, Tarnobrzegiem i Ropczycami. Dzięki ogromnej promocji udało się uratować nasze szkoły średnie. Przyciągnęliśmy tutaj uczniów. Nie da się jednak tego samego zrobić z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Bo nie wiemy, która kobieta jest lub będzie w ciąży.

– Nie przejdę po składce w kościele, kopert nie zbiorę, żeby szpital uratować, bo takich uprawnień nie mam – ironizował – Nie mieliśmy odwagi kilka lat temu zrobić tego, co powinniśmy. Zamknąć ten oddział. Robiliśmy wszystko, żeby go utrzymać. Jak się okazało, pogrążyło nas to. Nie możemy tak dłużej działać, bo pociągniemy w dół cały szpital.
Kardyś skomentował też list, jaki w obronie kolbuszowskiej porodówki wystosował europoseł Tomasz Poręba do Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia: – To że pan Poręba napisał i „zawiesił” list w tej sprawie, oznacza, że jest całkiem niezorientowany w temacie – mówił wprost. – Ja wystąpię do władz partii rządzącej, żeby mieli jedno zdanie w tej sprawie. Bo nie może być tak, że ktoś pisze, co w ogóle jest śmieszne – dodał starosta.
Słowa te nie trafiły jednak do radnego miejskiego, Juliana Dragana, który uczestniczył w niedawnym proteście przeciwko likwidacji porodówki: – Jeśli pan starosta umie kierować powiatem, to powinien tak się postarać, żeby ten oddział uratować. Nie dla jego pracownic i ich rodzin, ale dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu – oświadczył Dragan.

1 Komentarz

  1. Likwidacja oddziału to „strzał w kolano”. Miłościwie nam panujący przekona się o tym w najbliższych wyborach! Zambia mu uszła bez konsekwencji! Zobaczymy czy i tym razem będzie podobnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.