Plaga pijanych motocyklistów, którzy łamią prawo

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

Na naszych ulicach roi się od motocyklistów, którzy łamią prawo. Jazda pomimo cofniętych uprawnień, pod wpływem alkoholu, pojazdem niezarejestrowanym i bez ubezpieczenia – to tylko część „grzechów” kierowców.

W sobotę (12.06) około godziny 18 w Raniżowie policjanci zatrzymali do kontroli motocyklistę. Okazało się, że 47-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego ma cofnięte prawo jazdy, a jego pojazd nie ma obowiązkowego ubezpieczenia.

Raniżów i Kolbuszowa

Jednoślad został odholowany na policyjny parking, natomiast jego kierowcy grozi między innymi kara pozbawienia wolności do dwóch lat za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień.
Na policyjny parking trafił także motorower, którego kierowcę zatrzymano do kontroli w niedzielę (13.06) około godziny 12 w Kolbuszowej. Policjanci zwrócili uwagę na niepewny sposób jazdy 59-letniego mieszkańca miejscowej gminy.

Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kolejne nieprawidłowości ujawnili policjanci z podczas kontroli motocyklisty, poruszającego się w niedzielę (13.06) wieczorem ulicą Św. Brata Alberta w Kolbuszowej, okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 14-latek nie podsiadający uprawnień.

Pojazd, którym jechał drogą publiczną nie był zarejestrowany, nie posiadał aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny.

Apel do motocyklistów

  • przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj dozwolonej prędkości,
  • nie wsiadaj na motocykl będąc pod działaniem alkoholu,
  • nie wymuszaj pierwszeństwa,
  • wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców,
  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów – niespodziewane zbaczanie z toru jazdy, grozi najechaniem przez inny pojazd,
  • zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze,
  • zawsze zakładaj kask ochronny,
  • pamiętaj o odzieży ochronnej
– Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, ale także o zachowaniu wzajemnego szacunku i rozwagi na drodze. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń – apeluje kolbuszowska policja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.