Zderzenie osobówek w Komorowie. Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku
Dzięki pomocy mieszkańców policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę, który jadąc na „podwójnym gazie”, zderzył się z fordem i oddalił się z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w sobotę (16.03) ok. godz. 18 na drodze krajowej nr 9 w Komorowie.  Kiedy na miejscu zjawili się policjanci, zespół pogotowia ratunkowego udzielał pomocy kierowcy forda. Kilkaset metrów dalej znajdował się drugi pojazd uczestniczący w zdarzeniu – skoda. Na miejscu byli również świadkowie, którzy, jadąc za fordem, widzieli całe zdarzenie.
Zatrzymali go na stacji paliw

Dzięki ich relacji udało się wstępnie ustalić przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że kierowca skody, jadący w kierunku Majdanu Królewskiego, zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadącego forda. W wyniku zderzenia kierowca forda wjechał do rowu, a następnie dachował. 41-latek, który kierował fordem, został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy. Kierowca skody zatrzymał się kilkaset metrów dalej i pieszo wrócił na chwilę na miejsce zdarzenia, po czym uciekł.

Świadkowie zdarzenia mówili, że mężczyzna mógł być pijany. O swoich podejrzeniach poinformowali mundurowych, podając szczegółowy opis kierowcy skody. Dzięki tym informacjom drugi patrol policji chwilę potem zauważył mężczyznę w rejonie pobliskiej stacji paliw. 30-latek został wylegitymowany. Poinformował policjantów, że to on kierował skodą. Nie posiadał jednak obrażeń.
Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały, że mężczyzna ma dożywotnio orzeczony zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj (17.03) usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. W tej sprawie trwają dalsze czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.