W piątek (22.02) policjanci w Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolbuszowskiej jednostki zauważyli w Nowej Wsi opla astry, który jechał całą szerokością jezdni. Kierowca tego pojazdu nie reagował na podawane przez funkcjonariuszy sygnału świetlne i dźwiękowe.
Policjanci w końcu zajechali drogę kierującemu oplem, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. 42-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa został przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało 3,96 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenia w policyjnych w systemach informatycznych wykazały również, że mężczyzna ma orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów.
Razem z pijanym kierowcą podróżował nietrzeźwy 19-latek. Mężczyźni zostali doprowadzeni do budynku kolbuszowskiej jednostki, gdzie wykonano z nimi niezbędne czynności.
Dzień później, w sobotę (23.02) około godz. 5 policjanci interweniowali w Kolbuszowej Dolnej, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego z udziałem audi. Obok znajdującego się w przydrożnym rowie pojazdu stał 26-letni mieszkaniec gminy Niwiska. Mężczyzna poinformował policjantów, że to on kierował audi. Badanie wykazało 1,84 promila alkoholu w jego organizmie.
W obydwu sprawach w kolbuszowskiej jednostce prowadzone są postępowania







![Jazz nad Nilem wraca na Rynek w Kolbuszowej. Wyjątkowy koncert ku pamięci Henryka Majewskiego i szansa na rekordową publiczność Jazz Nad Nilem - Kolbuszowa 2023 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://kolbuszowalokalnie.pl/wp-content/uploads/2023/08/Jazz-Nad-Nilem-2023-1024x574.jpg)
