„Panna Wodna” w MDK
W niedzielę (18.02) w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej będzie można obejrzeć… operetkę. Zaprezentują ją rzeszowscy artyści. Tytuł spektaklu to „Panna Wodna”. Wstęp: 15 zł.

– Jest to rzadkie wydarzenie w takich miejscowościach, jak nasza. Jeśli chcemy zobaczyć coś związanego z operą, musimy jechać co najmniej do Rzeszowa – mówi Wiesław Sitko, dyrektor MDK w Kolbuszowej. – W naszym Domu Kultury, w którym jest ciekawy klimat, takie rzeczy też się świetnie udają. Dowodem tego jest barokowa operetka „La Serva Padrona” Giovanniego Battisty Pergolesiego, która na naszej scenie została wystawiona rok temu, gdzie publiczność była zachwycona.
– Operetka „Panna Wodna” została skomponowana tuż przed II wojną światową – dodaje. – Wtedy to mieliśmy kawałek wybrzeża, po prawie dwóch wiekach zaborów na nowo staliśmy się państwem morskim. Ta sztuka nawiązuje do tych czasów. Jest bardzo wesoła, rozrywkowa, komediowa. Myślę, że każdy kto tu przyjdzie, na pewno spędzi mile czas i na pewno nie będzie żałował.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.