Oliwia Sybicka, tenisistka z Kolbuszowej, mistrzynią i wicemistrzynią Polski

Oliwia Sybicka, tenisistka z Kolbuszowej, mistrzynią i wiceministrzynią Polski

Oliwia Sybicka zdobyła złoty medal w grze podwójnej Halowych Mistrzostw Polski do lat 14. Młoda tenisistka z Kolbuszowej zdobyła tam również srebrny medal. Gratulacje.

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend (07-08.01) na kortach Śląskiego Centrum Tenisa Pszczyna. Imprezę współfinansował Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Oliwia Sybicka przywiozła z tego turnieju aż dwa medale. W parze z Basią Kostecką zdobyła złoto w grze podwójnej. Z tą zawodniczką spotkała się także w finale gry pojedynczej. Tam minimalnie przegrała i ostatecznie została wicemistrzynią Polski.

Oliwa pochodzi z Kolbuszowej, jej rodzicami są pedagogowie, ale na co dzień reprezentuje barwy Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli.

Oliwia Sybicka z lewej. Zdjęcie: MKT Stalowa Wola.