Rośnie nam nowa Iga Świątek? Oliwia Sybicka zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Polski

Oliwia Sybicka, tenisistka z Kolbuszowej, mistrzynią i wiceministrzynią Polski

Oliwia Sybicka zdobyła dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Młodzików na kortach ziemnych Arki Gdynia. Pochodząca z Kolbuszowej młoda tenisistka wygrała zarówno w singlu, jak i w deblu. Gratulujemy.

W wyrównanym finale Oliwia Sybicka okazała lepsza od Barbary Kosteckiej (Winner Kraków) 6:4, 7:5. Po regulaminowej przerwie na odpoczynek ponownie wyszły na kort, tym razem wystąpiły jednak po tej samej stronie siatki. I sięgnęły po deblowy tytuł.

Oliwia, oprócz medalu, wywalczyła voucher na kwotę 2 400 zł brutto. Otrzymała też „dziką kartę” do turnieju Tennis Europe U16 Bohdan Tomaszewski Cup w Warszawie albo do jednej z imprez ITF U18 kategorii J60 lub J30, odbywających się w Polsce między sierpniem a październikiem tego roku.

Oliwa pochodzi z Kolbuszowej, jej rodzicami są pedagogowie, ale na co dzień reprezentuje barwy Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli.

O sukcesie tenisistki poinformowali jej rodzice.