Oliwia Sybicka znów podwójną mistrzynią Polski

Oliwia Sybicka podwójną mistrzynią Polski

Kilka miesięcy temu Oliwia Sybicka zdobyła dwa złote medale podczas Halowych Mistrzostw Polski U-12. Teraz młoda tenisistka z Kolbuszowej w tej samej kategorii wiekowej została podwójną Mistrzynią Polski na kortach ziemnych. Gratulacje.

Mistrzostwa Polski do lat 12 na kortach ziemnych odbyły się od 28 czerwca do 2 lipca w Bielsko-Białej.

Młoda tenisistka w finale singla pokonała Barbarę Kostecką. Obie finalistki razem w parze wygrały również finał debla. Oliwia w parze z Basią pokonały duet Marta Dudek/Lena Markowska.

Główną nagrodą, którą zgarnęła Oliwia Sybicka za tryumf w Mistrzostwach Polski, jest dwutygodniowy wyjazd do IMG Academy na Florydzie.

– Oliwia ponownie sięgnęła po podwójne złoto… tym razem na kortach otwartych w grze pojedynczej i podwójnej. Marzenia się spełniają. Jestem szczęśliwy – pękał z dumy na Facebooku tata młodej tenisistki, Stanisław Sybicki.

Przypomnijmy, że 12 marca 2021 roku Oliwia zdobyła dwa złote medale w Halowych Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej. W finale singla wygrała z Julią Borowik 7/6 6/4. Z kolei w finale debla w parze z Leną Markowską w pokonanym polu pozostawiła duet Marta Dudek/ Daria Dehmel 7/5 7/6.

Oliwia na co dzień reprezentuje reprezentantka Miejski Klub Tenisowy w Stalowej Woli.

W każdym pojedynku mierzyła się z trudnym i wymagającym przeciwnikiem. Jednak do końca utrzymała koncentrację, dając z siebie wszystko i spełniając swoje marzenie. Gratulujemy.

Zdjęcia: MKT Stalowa Wola.