Nielegalny hazard w jednym z lokali

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej uzyskali informację, że w jednym z lokali w mieście organizowane są nielegalne gry na automatach.

We wtorek (19.09) policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrolę w jednym z kolbuszowskich lokali.
Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające maszyny do gier.

Właściciel automatów nie posiadał stosownych zezwoleń na prowadzenie tego typu działalności. Jak ustalili policjanci, lokal był czynny całodobowo i działał od kilku dni. Właścicielowi tego „biznesu” może grozić grzywna w wysokości 300 tysięcy złotych.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia tego roku podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość taką działalność, ale pod warunkiem, że prowadzi ją jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.
– Karze pieniężnej, która nakłada naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu, podlegają nie tylko właściciele maszyn. Dotyczy to także właścicieli lokali, w których prowadzone są gry – przekazuje kolbuszowska policja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.