Skansen dla seniorów
W ten weekend (23-24.09) kolbuszowski skansen zaprasza osoby w wieku powyżej 60. roku życia i ich rodziny na cykl imprez w ramach kampanii „60+ Kultura”, której patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania ma ona zachęcić seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i korzystania z oferty instytucji kultury w ich miejscu zamieszkania.
W ofercie soboty jest zwiedzanie skansenu wraz z przewodnikiem (godz. 11 i 15). W niedzielę o godz. 10 z myślą o seniorach odbędą się spotkania z: plecionkarzem Wiktorem Szwanenfeldem w zagrodzie z Żołyni, gospodyniami z Przecławia i Rzemienia w kuchni w szkole z Trzebosi, a także z etnografami w kościele pw. św. Marka Ewangelisty. Tego dnia osoby powyżej 60 lat płacą za bilet 1 zł.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.