Dziś wreszcie zaczęli grzać
Niespodziewanie chłodna końcówka lata i taki sam początek jesieni dały się we znaki lokatorom bloków w Kolbuszowej. Mieszkańcy od wielu dni skarżyli się na bardzo niskie temperatury w swoich „czterech kątach”. Dotkliwe było to szczególnie nocami. Koniec końców naciskana przez lokatorów Spółdzielnia Mieszkaniowa uruchomiła swoje kotłownie i już dziś (22.09) w blokach zrobiło się ciepło.
– Mamy trochę kłopotów, bo w naszym systemie grzewczym pojawiły się przecieki i zapowietrzenia, niemniej jednak od rana wszystkie kotłownie działają – przekonuje Józef Rybicki. – Można więc uspokoić mieszkańców. Do włączenia ogrzewania zmusiła nas niska temperatura, która jest na zewnątrz. Wczoraj było 12 stopni, dzisiaj 13, a w nocy ma być dalszy spadek temperatury. Do tego może jeszcze popadać. Jakby jeszcze wiał wiatr, to w mieszkaniach byłoby bardzo zimno. To nas zmobilizowało.
Problem w tym, że po niedzieli na zewnątrz ma się znacznie ocieplić. Prognozuje się, że temperatura może przekroczyć nawet 20 stopni. Co wtedy? – Pewnie będziemy tymczasowo wyłączać kotłownie i tyle. A w razie potrzeby, będziemy je podgrzewać. Powinno być dobrze – zapewnia prezes Rybicki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.