Najlepsze wycieczki objazdowe po Hiszpanii

Najlepsze wycieczki objazdowe po Hiszpanii

Hiszpania to od wielu lat jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wycieczek. Ten wspaniały kraj zapewnia malownicze, piaszczyste plaże, doskonałą kuchnię i śródziemnomorski klimat, ale nie tylko – to również mnóstwo wspaniałych, wartych odwiedzenia miejsc.

Jeśli zależy nam na tym, by jak najpełniej poznać uroki Hiszpanii, warto zdecydować się na wycieczkę objazdową – to doskonała alternatywa dla tych, którzy nad leniwe plażowanie przedkładają aktywne spędzanie czasu, połączone ze zwiedzaniem zabytków architektury i kultury. Sprawdzamy, jakie wycieczki objazdowe po Hiszpanii cieszą się największym uznaniem turystów.

Wycieczka Barwy Katalonii (ok. 3500 zł/os za 7 dni, wylot z Warszawy / Katowic / Poznania / Wrocławia)

Tygodniowa wycieczka objazdowa po Hiszpanii, podczas której można zobaczyć najpiękniejsze miejsca tego kraju: zachwycającą Barcelonę z zaprojektowaną przez Antonia Gaudiego Świątynią Pokutną Św. Rodziny – Sagrada Familia, monumentalny klasztor benedyktynów na Montserrat (duchowe centrum Katalonii) i Gironę, nazywaną Florencją Katalonii.

Podczas wycieczki można też odwiedzić winnice regionu Penedès, słynące z produkcji win i cava, nazywanego „katalońskim szampanem”. W trakcie wycieczki możliwy jest też fakultatywny wyjazd do Andory w cenie ok. 85 euro, a zakwaterowanie obejmuje 7 noclegów w hotelu **/*** na słonecznej Costa Brava ze śniadaniami i kolacjami.

Wycieczka Hiszpania – Hola! (ok. 2500 zł/os za 7 dni, wyjazd m.in. z Opola, Krakowa, Gliwic, Bielska-Białej)

W trakcie tej autokarowej wycieczki objazdowej po Hiszpanii będziemy mieli okazję zwiedzić nie tylko największe i najpiękniejsze miasta – Barcelonę i Madryt – ale również urocze hiszpańskie miasteczka, otoczone winnicami. Odwiedzimy słynne muzeum Salvadora Dalego w jego rodzinnym Figueres oraz wspaniałą Walencję (m.in. Plaza de la Reina, wpisany na listę UNESCO budynek Giełdy Jedwabiu), a także malowniczą Saragossę z bazyliką Nuestra Señora del Pilar i wiszące miasto Cuenca. W ramach wycieczki mamy zapewnione 6 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-osobowe z łazienką) na trasie wraz ze śniadaniami i możliwą dopłatą do obiadokolacji (ok. 500 zł).

Wycieczka Plażowanie na wulkanie (ok. 3800 zł/os za 7 dni, wylot z Warszawy / Katowic / Poznania)

Wspaniała tygodniowa wycieczka po wyspiarskiej części Hiszpanii (Lanzarote i Fuerteventura – Wyspy Kanaryjskie) to doskonała alternatywa dla zwiedzania Hiszpanii kontynentalnej. Podczas tej wycieczki objazdowej zobaczymy m.in. zapierające dech w piersiach wulkany (nazywane Górami Ognia) w Parku Narodowym Timanfaya oraz miejsce zetknięcia gorącej lawy z wodami Oceanu Atlantyckiego – Wrzące Wybrzeże Los Hervideros.

Na Fuerteventurze zwiedzimy m.in. malownicze miasto Betancuria (pierwsza stolica wyspy) i zobaczymy świętą Górę Tindaya, a także punkt widokowy Mirador Morro Velosa i Czerwoną Górę – najgroźniejszy wulkan na wyspie. Zakwaterowanie w hotelu**/*** na Lanzarote (7 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami) ze śniadaniami i kolacjami, wyżywienie obejmuje też 2 obiady i degustację lokalnych kozich serów.

Jak widać, Hiszpania naprawdę ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o wspaniałe zabytki historii i kultury oraz zapierające dech w piersiach pejzaże. Co ważne, planując objazdowy urlop po Hiszpanii warto poszukać ofert na popularnych portalach turystycznych – przy odrobinie szczęścia możemy trafić na naprawdę atrakcyjne propozycje cenowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.