Magda Orzech: – Dieta to nie żadna głodówka. Można sobie pozwolić na wszystko [WIDEO]

Magda Orzech: – Dieta to nie żadna głodówka. Można sobie pozwolić na wszystko

Magda Orzech to kolbuszowianka, która osiąga sukcesy w sportach sylwetkowych. Ma na koncie m.in. wicemistrzostwo Polski oraz finały Mistrzostw Europy i Świata w fitness bikini. Na co dzień jest trenerem personalnym, psychologiem, dietetykiem i instagramerką.

Magdę spotykamy w House Of Strength – siłowni i fitness klubie, który mieści się w budynku przy ulicy Piłsudskiego w Kolbuszowej.

Magda Orzech z Kolbuszowej

W czwartek (22.02) Magda Orzech prowadziła bezpłatne warsztaty treningowo-żywieniowe. Wspierał ją w tym właściciel HOS, Mikołaj Łyżeń, który skupiał się na części praktycznej.

Były również inne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami, które ufundowali sponsorzy.

Magda urodziła się i wychowała w Kolbuszowej. Chodziła tu do szkoły podstawowej, a potem do Liceum Ogólnokształcącego. Na początku mieszkała przy ulicy 11 Listopada, potem w rejonie ul. Obrońców Pokoju. Następnie wyjechała na studia. Obecnie mieszka w Warszawie.

– Kolbuszową odwiedzam bardzo często. Tutaj mieszka prawie cała moja rodzina, mam wielu znajomych. A jak już tutaj jestem, to przychodzę potrenować w House Of Strength. Zdecydowanie polecam to miejsce – podkreśla.    

Zawody fitness bikini

Nasza rozmówczyni jest trenerem personalnym, instruktorem zajęć fitness. Uprawia również sporty sylwetkowe, a dokładniej – bikini fitness. W tej dyscyplinie została wicemistrzynią Polski, była też finalistką Mistrzostw Europy i Świata.

– Teraz szykuję się do nowego sezonu. Będzie mi miło, gdyby kolbuszowianie trzymali za mną kciuki – mówi.      

Psychodietetyka – co to jest?

Magda Orzech jest też psychodietetykiem.

– Jak sama nazwa wskazuje, to połączenie dietetyki z psychologią. Jest to połączenie obu tych sfer, które pozwala na wdrożenie i utrzymanie zdrowego trybu życia, co jest problematyczne szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją działalność w tym zakresie. Psychodietetyka pozwala w zrozumieniu  całego mechanizmu zaburzeń odżywiania, z którymi często spotykamy się w obecnych czasach.

Słowo „dieta” bardzo źle się kojarzy. Zazwyczaj ludzie mają na myśli jakieś głodówki, jedzenie sałaty, ewentualnie picie wody. To nieprawdziwy stereotyp. Bo można sobie pozwolić na wszystko, tylko trzeba wiedzieć, co, kiedy i ile.

House Of Strength

Nasza rozmówczyni zwraca uwagę na duże zmiany w mentalności społecznej.

– Kilka lat temu w Kolbuszowej nie było żadnego fitness klubu, ani siłowni otwartej. Dziś nie tylko one funkcjonują, ale mają pełne obłożenie.

– Za każdym razem, jak jestem w House Of Strength, widzę, że jest on zapełniony ćwiczącymi ludźmi, i to od rana do wieczora. Bardzo też się cieszę, że bardzo dużo młodych ludzi trenuje. Są też osoby starsze, co jest naprawdę super.

– Z drugiej jednak strony, niestety, ponad połowa populacji naszego kraju cierpi na otyłość lub nadwagę. Tak mówią statystyki. I to jest smutne.       

Porady na Instagramie

Na swoim Instagramie Magda udziela wiele cennych rad, nie tylko z zakresu dietetyki.

– Staram się jak mogę. Mam poczucie jakby wewnętrznej misji, by pokazać, że dieta to nic strasznego. Że można do tego podejść zdrowo, z głową.

Zobacz WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.