Lądowisko dla helikopterów na… byłym wysypisku śmieci

W miejscu byłego wysypiska śmieci przy ulicy Błonie, w pobliżu parafii p.w. Św. Brata Alberta, ma powstać lądowisko dla helikopterów, które ma służyć przede wszystkim pacjentom Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego pod tym kątem zostało uchwalone na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

– Tereny usługowe, które bezpośrednio przylegają do ul. Błonie, zostaną włączone do terenów przemysłowych. Natomiast teren dawnego wysypiska śmieci zostanie przeznaczony pod lądowisko helikopterów, o które wnioskował dyrektor szpitala. Powierzchnia terenu objętego zmianą wynosi ok. 16 ha – informowała Irena Dąbek z Urzędu Miejskiego.

Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego o niczym jednak nie przesądza – zastrzegła urzędniczka. – Jest to takie nakreślenie kierunków rozwoju naszej gminy. Dopiero na podstawie tego studium będzie można sporządzić miejscowy plan zagospodarowania, który definitywnie ustali konkretne przeznaczenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.