KORONAWIRUS. Osiem nowych zakażeń w powiecie

Uwaga! Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa! Oferują "cudowne leki"

Ministerstwo Zdrowia kolejny dzień z rzędu poinformowało o rekordowym wzroście zakażeń na Covid-19 w naszym kraju. Chodzi o 4 739 nowych chorych. Odnotowano również osiem nowych przypadków koronawirusa na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Wedle danych Ministerstwa Zdrowia do tej pory w naszym kraju koronawirusa potwierdzono u 11 6338 osób, z których 2 919 zmarło. Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi ujawniono 5 536 przypadków zakażenia Covid-19: 3 263 wyzdrowiały, a 170 odeszło. Pod nadzorem znajduje się 18 osób, 9 931 poddano kwarantannie, w izolacji przebywa 1 775, hospitalizowanych jest równe 328 pacjentów.

Dziś podkarpacki Sanepid powiadomił o ośmiu nowych zarażeniach na naszym terenie. Do tej pory koronawirus dotknął tu 75 osób, z których 33 wyzdrowiało, a 2 zmarły. Kwarantanną objęto 261 mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, czyli ponad dwa razy więcej niż wczoraj.
Przypomnijmy, że już od jutra (10.10) cały kraj, w tym nasz rejon, zostanie objęty “strefą żółtą”. A więc obostrzenia związane z Covid-19 będą jeszcze surowsze niż obecnie. Co to oznacza? Przede wszystkim obowiązek zakrywania nosa i ust we wszystkich miejscach publicznych. Zwolnione z tego będą jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.