Kolbuszowianie kibicowali polskim skoczkom w Lake Placid [ZDJĘCIA]

Kolbuszowianie kibicowali polskim skoczkom w Lake Placid [ZDJĘCIA]

W miniony weekend (11-12.02) w Lake Placid odbył się Puchar Świata w skokach narciarskich. Wśród kibiców nie brakowało kolbuszowian

Po 19 latach przerwy zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich wróciły do USA. W miniony weekend w Lake Placid odbyły się konkursy indywidualne oraz zmagania duetów.
Te ostatnie w sobotę (11.02) wygrali Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Biało-czerwoni wyprzedzili Austriaków o 13,2 pkt, a Japończyków o 24,1 pkt. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Kubacki.

Niedzielny konkurs wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. Polacy spisali się słabiej zwykle. Klasę pokazał tylko Dawid Kubacki, który co prawda zepsuł pierwszy skok, ale w drugim poszybował daleko i ostatecznie zajął siódme miejsce.

Statuetki z Kolbuszowej dla zwycięzców Pucharu Świata w skokach narciarskich

 

 

 

Jak się okazuje, polskim skoczkom podczas Pucharu Świata kibicowali kolbuszowianie, którzy na stałe mieszkają w Stanach Zjednoczonych.
Kolbuszowianie kibicowali polskim skoczkom w Lake Placid [ZDJĘCIA]Kolbuszowianie kibicowali polskim skoczkom w Lake Placid [ZDJĘCIA]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.