KOLBUSZOWA. Sprawdź, jak możesz pomóc potrąconemu zwierzakowi

Wielu Czytelników pyta nas, co mają zrobić w przypadku potrącenia samochodem dzikiej zwierzyny. Niestety w wielu przypadkach taki ranny czworonóg zostaje pozostawiony samemu sobie i niejednokrotnie zdycha bardzo przy tym cierpiąc. Czy tak musi być?

Otóż nie musi. Każdy taki przypadek należy zgłosić Straży Miejskiej w Kolbuszowej. – Opieka nad wszystkimi zwierzętami, dzikimi i domowymi, które ucierpiały w wypadkach i innych zdarzeniach losowych, jest obowiązkiem gminy – twierdzi Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej.

Takich przypadków na naszym terenie w ciągu roku zdarza się maksymalnie 10. Współpracujemy w tym zakresie z kolbuszowskimi lekarzami weterynarii. W ciągu ostatnich 11 lat nie zdarzyło się, żeby na moją prośbę nie było możliwości zostawienia takiego rannego zwierzęcia pod opieką medyczną.
Mamy również nawiązaną współpracę z przedsiębiorstwem usług weterynaryjnych z Przemyśla, które również jest w stanie zaoferować nam taką pomoc, gdyby się okazało, ze żaden weterynarz z Kolbuszowej w danej chwili nie jest nam w stanie pomóc – dodaje komendant Dzimiera.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.