KOLBUSZOWA. Oszpecone drzewa na osiedlu przy Ruczki [ZDJĘCIA, WIDEO]

KOLBUSZOWA. Oszpecone drzewa na osiedlu przy Ruczki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na terenie osiedla przy ulicy ks. Ludwika Ruczki w Kolbuszowej kilkanaście drzew zostało poważnie oszpeconych. Niektóre z nich zamieniły się w pokraczne kikuty. Dlaczego?

Z informacji mieszkańców wynika, że do sanitacji doszło w czwartek i piątek (08-09.10). Wówczas to ekipa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, najprawdopodobniej na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej, oszpeciła kilkanaście drzew, dokonując na nich radykalnych cięć.
Prezes SM tłumaczy

Komu te lipy przeszkadzały? Gdzie niby były chore? – wkurza się jeden z mieszkańców osiedla. – W którym miejscu stanowiły zagrożenie? W zeszłym roku też obcinali. Do dziś te drzewa straszą i mają suche liście. W ten sposób niszczy się zielone płuca miasta. Chcemy na osiedlu zieleni, a w lecie cienia!

To nie pierwszy raz, kiedy sanitacja drzew, wzbudza tak duże kontrowersje. Podobnie było rok temu. Józef Rybicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, tłumaczył wówczas, że to konieczność.

Może w pierwszej fazie drzewa nie wyglądają za pięknie, ale potem nabierają odpowiedniego kształtu. Nie mogą być za wysokie, chodzi tu o głównie o bezpieczeństwo mieszkańców. Poza tym łatwiej nam jest je utrzymywać. Bo do pielęgnacji dużych drzew musimy wynajmować dźwig – zaznaczył prezes SM.

Galeria zdjęć
Materiał WIDEO

1 Komentarz

  1. Ludzie w tej naszej Kolbuszowej są tak glupi że aż głowa boli. Wszędzie wielkie afery, ciągle z igły widły. Jeden mądrzejszy od drugiego i tak dzień w dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.