KOLBUSZOWA. Koronawirus w urzędzie
Dziś (10.09) u jednej z pracownic Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Nasze źródło twierdzi, że jest to pani, która pracuje w księgowości. Krzysztof Matejek, sekretarz magistratu, ani nie potwierdza, ani też, co wydaje się być tu kluczowe, nie zaprzecza naszym informacjom. Odsyła nas do Sanepidu.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w związku z potwierdzonym koronawirusem kilka pomieszczeń w budynku zostało objętych kwarantanną, choć pani księgowa miała kontakt z wieloma pracownikami. Urząd Miejski, póki co, jednak nie został (jeszcze?) zamknięty. Co prawda podkarpacki Sanepid nie potwierdził (jeszcze) zakażenia w magistracie. Wydaje się to jednak być kwestią czasu.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie z Urzędem Miejskim w roli głównej. Ponad dwa miesiące temu pisaliśmy o mieszkance z koronawirusem, która miała zasiadać w jednej z komisji wyborczych, podczas wyborów prezydenckich. W związku z tym kilka dni wcześniej wzięła udział w kursie, który prowadził sekretarz Matejek. Zarówno on jak i pozostali uczestnicy szkolenia musieli zostać objęci kwarantanną.
Do tej pory na obszarze powiatu kolbuszowskiego Covid-19 dotknął 31 osób, z których 22 wyzdrowiało, a 2 zmarły. Obecnie kwarantanną objętych jest 87 mieszkańców naszych okolic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.