Znoszą obowiązek noszenia maseczek i nie tylko

Znoszą obowiązek noszenia maseczek

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś plan luzowania obostrzeń. Zmiany dotyczą między innymi: noszenia maseczek, nauki w szkołach, galerii handlowych, restauracji, hoteli i organizacji wesel. Otwarte będą też salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Od 4 maja przede wszystkim do szkół wrócą dzieci z klas I-III. Otworzą się galerie sztuki i muzea (limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych).

To samo czeka sklepy budowlane i meblowe oraz galerie handlowe. Nabożeństwa w kościołach będą ze zmienionym limitem osób (1 na 15 mkw.)
Bez nakazu maseczek

Od 8 maja otworzą sie hotele, możliwe będzie do 50 proc. obłożenia obiektu. Zamknięte w nich pozostaną jednak restauracje i strefy welness & spa.

Od 15 maja rząd znosi nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Otworzą się ogródki restauracyjne. To samo czeka kina i teatry na świeżym powietrzu do max 50 proc. obłożenia. Będzie możliwość zorganizowania wesela i komunii, ale z limitem do 25 osób. Dla klas IV – VIII szkół podstawowych i klas I – IV szkół średnich obowiązywać będzie nauka hybrydowa.

Będzie możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu; max 25 proc. publiczności.

Restauracje i siłownie

Od 29 maja rząd otwiera restauracje wewnątrz (do 50 proc. obłożenia lokalu). Będzie też możliwość zorganizowania wesel i innych imprez rodzinnych w limicie do 50 osób. Otworzą się kina i teatry. Umożliwione będzie uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach dla wszystkich.
Możliwe będzie też uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solariach; limit 1 osoby na 15 mkw. Wszyscy uczniowie wrócą do szkół.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.