Kolbuszowa i Nil w „Postaw na milion” [WIDEO]

Kolbuszowa i Nil w "Postaw na milion" [WIDEO]

Kolbuszowa i przepływająca przez nią rzeka Nil była jednym z motywów wczorajszego (27.03) programu TVP „Postaw na milion”, który prowadzi znany aktor, Łukasz Nowicki.

Aby wygrać główną nagrodę w teleturnieju, gracze muszą odpowiedzieć poprawnie na osiem pytań. Na każde z nich mają zaledwie 60 sekund.

Nil, Ren, Amazonka…

Pierwszą parą, która wczoraj zmierzyła w „Postaw na milion” byli bracia Damian i Adrian z Poznania. Ten pierwszy organizuje wycieczki turystyczne do Grecji i jest też przewodnikiem. Drugi prowadzi własny serwis rowerowy, morsuje i kocha kino.
Trzecie pytanie, jakie usłyszeli, brzmiało: „Która z tych rzek płynie w Polsce?”. Odpowiedzi były cztery: Nil, Amazonka, Missisipi i Ren. Bracia postawili większość swoich pieniędzy na Ren (575 tysięcy złotych), resztę zaś na Nil (375 tys. zł) i Amazonkę (50 tys. zł).

Oczywiście prawidłową odpowiedzią był Nil.

– Ma 13 km, płynie przez Kolbuszową, jest dopływem Przyrwy. A na samym końcu mamy Wisłę – tłumaczył prowadzący Łukasz Nowicki.

Byli i kolbuszowianie

Kolejne pytanie dotyczyło miejsca ostatnich igrzysk olimpijskich. Bracia wszystkie swoje pieniądze – 375 tys. zł – „zainwestowali” w Rosję. Tymczasem prawidłowa odpowiedź brzmiała „Korea Południowa”. Damian i Adrian zakończyli grę tak jak zaczęli, czyli z niczym.

Co ciekawe w programie „Postaw na milion” brali udział kolbuszowianie. W grudniu 2019 roku wystąpili tam Monika Wróbel i Karol Wesołowski. Niestety „polegli” na trzecim pytaniu. Karolowi udało się jednak spełnić swoje marzenie. Przytulił milion w gotówce.

W marcu 2015 r. w „Postaw na milion” mieszkaniec gminy Kolbuszowa, Arkadiusz Drewnicki, który ze swoim bratem Dariuszem z Krakowa dotarł aż do finału. Tam wspólnie udało im się wygrać 50 tys. zł.
Galeria zdjęć

Kolbuszowa i Nil w "Postaw na milion" [WIDEO]

Kolbuszowa i Nil w "Postaw na milion" [WIDEO]

Kolbuszowa i Nil w "Postaw na milion" [WIDEO]
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.