Kolbuszowianie wystąpili w programie „Postaw na milion” [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dziś (14.12.) o godzinie 18: 30 w programie TVP „Postaw na milion” wystąpili: Monika Wróbel i Karol Wesołowski z Kolbuszowej. Niestety sympatycznemu duetowi nie udało im się wygrać tego teleturnieju. „Polegli” na trzecim pytaniu. Karolowi udało się jednak spełnić swoje marzenie z czasów gimnazjalnych. Przytulił, a nawet… powąchał milion w gotówce.
„Postaw na milion” to program, który prowadzi znany aktor, Łukasz Nowicki. Aby wygrać główną nagrodę, gracze muszą odpowiedzieć poprawnie na osiem pytań. Na każde z nich mają 60 sekund.

Pięć tysięcy butelek

Do dzisiejszego teleturnieju zakwalifikowali się Monika Wróbel i Karol Wesołowski z Kolbuszowej. Łączy ich nie tylko to samo miasto, ale również więzy krwi. – Jesteśmy kuzynostwem. Mamy jednego dziadka i jedną babcię – mówił Karol. – Jego mama i mój tato są rodzeństwem – dodała Monika.

Kto wpadł na pomysł, by wziąć udział w teleturnieju? – To był taki trochę przypadek – zaznaczyła Monika. – Ja to zorganizowałem, natomiast wykonanie było wspólne – oświadczył Karol. Opowiedział  on też o swojej pasji związanej z kolekcjonowaniem różnych, często zabytkowych i cennych przedmiotów.
Największą ciekawość prowadzącego wzbudziły butelki: – Razem z tatą kolekcjonuję mundury, monety, znaczki, zdjęcia, a także butelki po piwie, winie i po czymś mocniejszym. Mamy jakieś pięć tysięcy butelek – pełne są w piwnicy, puste na strychu – precyzował Karol. – Ja nic nie zbieram – powiedziała Monika. – Mam trochę butów. Moja siostra powiedziałaby, że za dużo, a mi się wydaje, że za mało.

Karol przytulił miliona

Jeszcze przed rozpoczęciem gry Karol spełnił swoje marzenie jeszcze z czasów gimnazjalnych, jak sam przyznał w programie, i przytulił, a nawet powąchał okrągły milion w gotówce.

Pierwsze pytanie dotyczyło znaczenia powiedzenia „Rzucać perły przed wieprze”, drugie zaś Powstania Listopadowego.. Kolbuszowianie poradzili sobie z nimi w zasadzie bez większych problemów.

Trzecie pytanie brzmiało: „które państw mają najdłuższą sieć autostrad?”. Kolbuszowianie postawili na Niemcy 650 tys. zł, na Francję zaś – 200 tys. zł. Niestety prawidłowa odpowiedź to „Hiszpania”.
Kochani, pozdrawiamy całą Kolbuszową. Pozdrawiamy Podkarpacie i wasze rodziny. Dla zasady nie będę jeździł autostradami w Hiszpanii – pół żartem, pół serio mówił Łukasz Nowicki. Warto podkreślić, że wśród widowni była pani Danuta Wesołowska, mama Karola, a zarazem ciocia Moniki.

Galeria zdjęć


Monika i Karol nie są jedynymi kolbuszowianami, którzy próbowali swych sił w tym teleturnieju. W marcu 2015 r. w „Postaw na milion” wystąpił Arkadiusz Drewnicki, który ze swoim bratem, Dariuszem, mieszkańcem Krakowa, dotarł aż do finału. Tam wspólnie udało im się wygrać 50 tysięcy złotych.

2 Komentarze

  1. Oh Karol i tak jesteś wielki bez tego miliona. Rozsławiłes Kolbuszowe w świecie , a to więcej warte niż milion.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.