Kolbuszowa Górna będzie miała stację kolejową

Po elektryfikacji linii kolejowej będzie niebezpieczniej na przejazdach?

Trwają przygotowania do budowy przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej. Powstanie też plac parkingowy wraz z infrastrukturą. Wszystko ma być gotowe wiosną 2022 roku.
W ramach budowy przystanku kolejowego będzie konieczność wykonania innych zadań. Chodzi o: parking wraz z jezdnią manewrową, zjazd do drogi powiatowej Kolbuszowa Górna- Kłapówka plus chodnik, jako dojście do stacji.

Prace będą prowadzone obok budynku hydroforni, który zostanie odpowiednio wygrodzony. Zakres robót to między innymi: odkrzaczenie i karczowanie drzew i krzewów, ponowne nasadzenie i odwodnienie terenu. Następnie ruszy budowa.

Obok przystanku powstanie plac parkingowy z płyt ażurowych dla 18 pojazdów. Beda też dwa miejsca o nawierzchni z kostki betonowej dla osób niepełnosprawnych. Ponadto wybudują zjazd publiczny do drogi powiatowej, będzie również jezdnia manewrowa z kostki betonowej.

Pojawi się również chodnik, który będzie prowadził do przystanku kolejowego. Zamontowana zostanie również wiata i stojak na rowery. Zakończenie robót zaplanowane jest na koniec kwietnia 2022 r.
Wartość inwestycji przy linii Rzeszów-Ocice, która jest realizowana w ramach programu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, wynosi ponad 276 000 zł.

Kolbuszowa Górna będzie miała stację kolejową
W tym miejscu Kolbuszowej Górnej ma powstać przystanek kolejowy z placem parkingową i niezbędną infrastrukturą. Zdjęcie: Urząd Miejski w Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.