KOLBUSZOWA. Dlaczego nie znamy wyników kontroli CBA w magistracie?

Mimo, że kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Miejskim zakończyła się kilka miesięcy temu, to wciąż nie znamy jej wyników. Mówiąc wprost, nie wiemy, czy były jakieś nieprawidłowości przy umarzaniu podatków, czy ich nie było. Dlaczego?

Funkcjonariusze departamentu postępowań kontrolnych z rzeszowskiej delegatury CBA kontrolowali w Urzędzie Miejskim dokumenty z lat 2012-18 dotyczące udzielania ulg podatkowych: umorzeń, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty wybranym osobom fizycznym i prawnym.

Radna dopytuje

Sprawdzano między innymi, „czy burmistrz Jan Zuba dopełnił obowiązków w zakresie rzetelnego przeprowadzenia postępowania w sprawie wniosków podatników o umorzenie zaległości podatkowych. Analizowano, czy wydane decyzje były oparte na przesłankach „ważnego interesu podatnika” i „ważnego interesu publicznego”. „Prześwietlanie” magistratu trwało od czerwca 2019 r. przez prawie rok.
Co ustalono? – Obecnie trwają czynności pokontrolne, w tym rozpatrywanie zastrzeżeń wniesionych przez kontrolowanego. Dopiero po ich zakończeniu będziemy mogli udzielić więcej informacji na ten temat – przekazywał w maju b.r. Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej po raz kolejny o wyniki kontroli magistratu zapytała radna Barbara Bochniarz.Z chwilą kiedy one będą, na pewno poinformujemy o nich państwa radnych. Na chwilę obecną ich nie ma, więc nic nie możemy na ten temat powiedzieć – odpowiedział burmistrz Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.