Kluby fitness i restauracje zamknięte do końca roku

Od jutra siłownie i kluby fitness ponownie otwarte

Nie mamy dobrych wiadomości dla branż: gastronomii, kultury i fitness. Decyzją rządu ich zamkniecie przedłuży się co najmniej do 27 grudnia. Działać będą mogły placówki handlowe, ale w najwyższym reżimie sanitarnym.

Na dzisiejszej (21.11) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zdradzi, że rząd był nakłaniany przez przedstawicieli gastronomii, branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, siłownie i fitness, by otworzyć te placówki. Na próżno. – Zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Poinformujemy przed świętami, co dalej – oświadczył.
Przed nami okres, który nazywamy „sto dni solidarności”. To dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. W tym czasie ważne jest ratowanie życia, ale też miejsc pracy.  Aby tak było, zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – mówił premier.

Gowin: – Pomoc dla firm

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że rząd przygotowuje daleko idącą pomoc dla branż, które cierpią w wyniku obostrzeń.

Jak wyjaśnił, chodzi o wieloletnie kredyty inwestycyjne, które gwarantuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Rząd stara się o zgodę Komisji Europejskiej, by raty tych kredytów, przynajmniej w części, pokrywał Polski Fundusz Rozwoju.

Będzie także możliwość pokrywania do 70 procent kosztów stałych w działalności tych firm, które będą dotknięte obostrzeniami i cały szereg innych, nowych rozwiązań, adresowanych zwłaszcza do tych branż, które wedle wszystkich prognoz najdotkliwiej zostaną dotknięte skutkami epidemii. Chodzi o takie branże jak: turystyka, hotelarstwo, działalność związana z kulturą czy np. siłownie i kluby fitness – wyliczał Gowin.
Baza gastronomiczna

Przypomnijmy, że z myślą o naszych lokalnych restauratorach, których działalność została sprowadzona do świadczenia usług pod tytułem „jedzenie na dowóz i na wynos”, przygotowaliśmy bazę lokali gastronomicznych. Dzięki niej możesz sobie zamówić coś pysznego do jedzenia, a przy okazji pomóc przerwać ten trudny czas ulubionej restauracji, pizzerii lub na przykład naleśnikarni.

Jedzenie na dowóz lub na wynos.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.