Kinga Kosiorowska wśród najlepszych w Polsce

Kinga Kosiorowska wśród najlepszych w Polsce

Kinga Kosiorowska z Porąb Dymarskich odbiera zasłużone nagrody. Najpierw wzięła udział w Gali Ogólnopolskiego Konkursu „Matura na 100 procent”, którego została laureatką. Potem uhonorowano ją w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.

Kinga Kosiorowska jest mieszkanką Porąb Dymarskich, absolwentka Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni i laureatką Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.
Jej wyniki maturalne są imponujące:

  • język polski – 90 %,
  • język angielski – 92%,
  • matematyka na poziomie podstawowym i rozszerzonym – 100%,
  • geografia na poziomie rozszerzonym – 88%.

Z takimi wynikami Kinga zapewniła sobie wstęp na najlepsze uczelnie. Wybrała Uniwersytet Jagielloński, kierunek „finanse, bankowość i ubezpieczenia”.

W piątek (23.09) wzięła udział w Gali „Matura na 100 procent”, który odbył się w Łodzi. Na uroczystość pojechała wraz ze swymi rodzicami oraz dyrektorem ZSA-E w Weryni, Zbigniewem Bogaczem.
Podczas uroczystości, pod adresem, tegorocznych laureatów padło mnóstwo pochwał za ich ciężką i wytężoną pracę, skutkującą znakomitymi rezultatami.

Nagrodzeni zaś opowiadali o swoich zamiłowaniach do czytania książek, nauki języków obcych, a także popularyzowania wiedzy z różnych przedmiotów.

Kinga, podczas prezentacji, mówiła o swoich zainteresowaniach matematyką i geografią. Podkreśliła, że dużo zawdzięcza swojej nauczycielce matematyki jeszcze z Gimnazjum – pani Renacie Para oraz pani Kazimierze Gul, również nauczycielce matematyki, z którą zetknęła się w  Weryni.
Sześć dni później, w czwartek (29.09) Kinga Kosiorowska gościła na sesji Rady Powiatu w Kolbuszowej. Odebrała tam z rąk starosty Józefa Kardysia, gratulacje, upominek oraz kwiaty.

Kinga Kosiorowska wśród najlepszych w Polsce

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.