Sokół gromi Koronę Rzeszów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Sokół wygrywa z JKS po golach z rzutów karnych

Sokół Kolbuszowa Dolna pewnie pokonał Koronę Rzeszów 3-0. Dwie bramki zdobył 16-letni Patryk Szczurek; jedną Adrian Nowak, który ma na swoim koncie już siedem trafień.

Mecz rozegrano na stadionie przy ulicy Wolskiej. Mimo tego Sokół czuł się jak u siebie w domu, w Kolbuszowej Dolnej, i pewnie pokonał Koronę Rzeszów 3-0. Był to dla gości „najniższy wymiar kary”.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 10. minucie za przyczyną Patryka Szczurka. Niedługo później ten samo zawodnik cieszył się z drugiego gola.

Gola mógł zdobyć też najlepszy strzelec Sokoła w minionym sezonie, Krzysztof Szymański. Ale tym razem zawiodła go skuteczność. Kilka minut po przerwie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Adrian Nowak. A mógł i czwartego, gdyby wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

Okazje do podwyższenia wyniku mieli także: Dawid Pałys-Rydzik, Michał Mazurek i Mirosław Kmiotek. W drużynie Sokoła zadebiutował 17-letni Jakub Lorenc i zebrał u kibiców wiele pochlebnych opinii.

10. kolejka IV ligi, piątek, 30. września
Sokół Kolbuszowa DolnaKorona Rzeszów 3:0 (Szczurek 10’ i 36’, Nowak 53’)
Sokół: Kacper Piechota – Kacper Cyganowski (57’ Andrzej Skowron), Patryk Tetlak, Roman Ilnicki, Michał Mazurek (76’ Damian Bożek) – Adrian Nowak (80’ Kamil Misko), Dawid Pałys-Rydzik, Kornel Kołacz (68’ Jakub Stec), Dawid Skupiński (57’ Jakub Lorenc) – Patryk Szczurek, Krzysztof Szymański (70’ Mirosław Kmiotek). Widzów: 80.

W następnej kolejce Sokół zagra na wyjeździe z Wólczanką Wólka Pełkińska. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (09.10), w samo południe.