Jest kolejny parkomat na Rynku. Sprawdź gdzie

Jest kolejny parkomat na Rynku. Sprawdź gdzie

W Strefie Płatnego Parkowania w Kolbuszowej pojawił się dodatkowy, czwarty już parkomat. Urządzenie to zamontowano w zachodniej pierzei Rynku, naprzeciwko Delikatesów Centrum, czyli dawnego „Kokosa”. To efekt interwencji mieszkańców.

Pierwszy parkomat na Rynku pojawił się w listopadzie 2019 roku. Płatne parkowanie obowiązuje w dni robocze w godzinach 9-17. Stawka za każdą godzinę postoju wynosi złotówkę. Wprowadzono też możliwość darmowego parkowania na 30 minut – w tym przypadku trzeba jednak pobrać bilecik.
Dotychczas opłaty za postój były uiszczane w trzech parkomatach: dwóch we wschodniej części placu, jednym w zachodniej. O czwarte takie urządzenie kilka miesięcy temu, na sesji Rady Miejskiej, postulowała Joanna Procak, mieszkanka Kolbuszowej.

– Takie sygnały mam od wielu osób, w tym także spoza naszego miasta. Między innymi pan z Rzeszowa pytał mnie, gdzie można pobrać bilecik za parkowanie przy Delikatesach Centrum. Nie można. Ludzie muszą biec do parkomatu pod piekarnię potem i wracać, żeby na przykład zrobić zakupy w delikatesach. Nie są z tego powodu zadowoleni – podkreślała Joanna Procak.

W odpowiedzi burmistrz Jan Zuba obiecał, że takie urządzenie pojawi się w centrum miasta. Dziś okazuje się, że nie rzucał słów na wiatr. Nowy parkomat stanął obok infomatu, w północno-zachodniej części płyty Rynku. Instrukcja obsługi parkomatów oraz regulamin strefy znajdują się w tym miejscu.
Jest kolejny parkomat na Rynku. Sprawdź gdzie
Mapka kolbuszowskiej strefy płatnego parkowania.

2 Komentarze

  1. Może ktoś odpowie czego ulica Mickiewicza jest zamknięta od kilku lat dla ruchu pojazdów ? Czyżby tam były jakieś ważne zabytki podlegające ochronie ?????? a może przy tej ulicy mieszkają wpływowi ludzie , którzy traktują tą ulice jak własny folwark , przy akceptacji włodarzy miasta !!!!!!Myślę ,że radni powinni podjąć temat otwarcia tej ulicy dla ruchu pojazdów .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.