Jest budżet powiatu na 2023 rok. Sprawdź, jakie inwestycje zaplanowano

Inwestycje na drodze w Zarębkach i na Krakowskiej

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej ma budżet na 2023 rok. Aż 43 425 219 zł, czyli blisko połowa wszystkich wydatków ma trafić na inwestycje.

Dochody powiatu planuje się na 87 192 269 zł, z kolei wydatki na 94 273 645 zł. Budżet na ostatniej sesji jednogłośnie uchwalili radni powiatowi.
Rada Powiatu o wojnie na Ukrainie [AUDIO]

Ważną inwestycją będzie przebudowa trzech mostów w Widełce, Ostrowach Tuszowskich i Przedborzu / Bukowcu. Wartość zadania to 9 875 063 zł.

Planuje się też budowę ciągów-pieszo-rowerowych w Kupnie, Przedborzu i Raniżowie. Łączny koszt tych inwestycji to 12 600 000 zł. Modernizacja czeka drogę powiatową w Kłapówce, powstanie tam też chodnik. Wartość tego zadania to 3 877 522 zł.

Prawie 6,5 mln zł trafi na modernizację czterech placówek oświatowych: Zespołu Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Licem Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, a także Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.
Niemało, bo prawie pięć milionów złotych kosztować będzie remont obiektów starostwa i Powiatowego Urzędu Pracy oraz budowa bazy Zarządu Dróg Powiatowych. Milion złotych starostwo przeznaczy na zakup wyposażenia i sprzętu w szpitalu.

1 Komentarz

  1. Oj to na szpital cieniutko tylko milion złotych ??????no ale czy warto inwestować w cos co chyli się ku upadkowi !!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.