Gmina Niwiska otrzyma pół miliona złotych

Gmina Niwiska otrzyma pół miliona złotych

Pół miliona złotych otrzymają Niwiska z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te trafią na modernizację oświetlenia ulicznego.

Czek w wysokości 500 000 zł z rąk posła Zbigniewa Chmielowca w środę (09.12) odebrała Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska (na zdjęciu).
Gmina Niwiska otrzyma pół miliona złotych

Łącznie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do samorządów powiatu kolbuszowskiego trafi 20 mln zł. Ideą jest pobudzenie rozwoju w gminach. Jest to również instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa.

O tym kto otrzyma dotację, decydowało wiele czynników. Brano pod uwagę między innymi: ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczb w osób, które skorzystają z inwestycji, jej wpływ na zapobieganie klęskom żywiołowym, a także jej koszt w stosunku do dochodów danego samorządu.
Na tej podstawie samorząd Niwisk otrzymał 500 000 zł. Pieniądze te trafią na modernizację oświetlenia ulicznego. Polegać to ma na wymianie obecnych lamp na energooszczędne ze źródłem światła LED. Głównym celem jest redukcja kosztów i zapewnienie optymalnych warunków świetlnych na drogach, co bezpośrednio ma przełożyć się na oszczędności.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.