Czy Wolność dołączy do Tomasza Buczka, by wspólnie uderzyć w lokalny układ?
Na szczeblu centralnym na czas wyborów do Parlamentu Europejskiego Ruch Narodowy zawarł koalicję z partią Wolność. – Mamy jeden wspólny punkt programowy – do diabła z Unią – oświadczył Janusz Korwin-Mikke szef Wolności, krótko definiując w ten sposób spoiwo łączące obie partie. Bardzo możliwe, że koalicja ta będzie również kontynuowana w wyborach do polskiego parlamentu.

Czy ten antysystemowy sojusz może mieć swoje przełożenie na naszym kolbuszowskim podwórku? Czy do Tomasza Buczka, działacza Ruchu Narodowego, który rzucił wyzwanie najbardziej wpływowej osobie w powiecie, staroście Józefowi Kardysiowi, dołączą miejscowi wolnościowcy?
A przecież ich nie brakuje, że wymienimy tylko Sebastiana Skrobachę (szafa kolbuszowskich struktur) czy Karola Wesołowskiego (na zdjęciu). Czy któraś z tych osób stanie na konferencji prasowej obok Tomasza Buczka i będzie wyliczać błędy oraz zaniechania lokalnej władzy?

Karol Wesołowski nie mówi „nie”: – Widzę duże pole do współpracy – twierdzi. – Obie partie są po prawej stronie barykady. Mamy dużo wspólnych interesów. Dlatego nie wykluczam, takiej współpracy na szczeblu lokalnym. Myślę, że zarówno my, jak i narodowcy chcemy dbać o historię i tradycję naszego miasta j regionu. Zależy nam na tym także na tym, żeby Kolbuszowa dążyła do nowoczesności.
Jest jeszcze jedna rzecz, która łączy miejscowych narodowców i wolnościowców. To dozgonna „miłość” Janusza Radwańskiego, robiącego za naczelnego ideologa kolbuszowskiej lewicy, który na swoim blogu i portalu społecznościowym dość często skupia się na krytyce obu tych prawicowych nurtów.
Do tej pory jedynym przypadkiem współpracy kolbuszowskich narodowców i wolnościowców w osobie Karola Wesołowskiego (z lewej) była organizacja uroczystości patriotycznych na Rynku 2 sierpnia 2015 r.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.