Ruszyła zbiórka pieniędzy na sprzęt dla uczniów szkoły specjalnej. Pomóżmy
Dziś (15.12) wystartowała internetowa zrzutka na zakup tabletów z oprogramowaniem logopedycznym dla Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. Akcję organizuje działająca przy placówce Rada Rodziców. Urządzenia, na zakup których zbierane są środki, mają przyczynić się do lepszej komunikacji z otoczeniem i pozwolić na zmniejszenie bariery, jaką niesie niepełnosprawność.

W naszej szkole uczą się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami: zespołem Downa i Aspergera, autyzmem, a także z opóźnieniami umysłowymi i ruchowymi. Takie tablety dałyby im możliwość komunikacji oraz wyrażania swoich uczuć i emocji – piszą rodzice niepełnosprawnych uczniów.
Koszt zakupu jednego takiego tabletu wraz z oprogramowaniem wynosi 1280 zł. Aby z zajęć mogła korzystać jednocześnie jedna grupa, potrzeba pięć takich urządzeń, co daje w sumie 6400 zł.

Nasza szkoła jest niewielką placówką i nie możemy pozwolić sobie na tak duży wydatek – podkreślają rodzice. – Uruchamiamy więc tę zrzutkę, aby pomóc dzieciom a jednocześnie umożliwić i wspomóc pracę nauczycieli, którzy wkładają wiele serca w wychowanie podopiecznych. Wierzymy w ludzi, którzy potrafią okazać swoje wielkie serce i którym dobro drugiego człowieka nie jest obojętne. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą okazaną pomoc, wszelkie wpłaty jak i udostępnianie tej informacji.

Wpłacać pieniądze można TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.