„Bo nie jestem w stanie wszystkich dziewczyn do domu odprowadzić”
Jak informowaliśmy, Kolbuszowa żyje sprawą gwałtu na młodej dziewczynie, do którego miało dojść w czerwcową nocą na terenie miasta. Więcej o tym TUTAJ. W tym kontekście należałoby rozumieć apel radnego Piotra Panka (na zdjęciu), aby na wakacjach lampy uliczne świeciły dłużej niż obecnie.
– Mamy lato, młodzież wychodzi z domu później i jeszcze później do niego wraca – zaznaczył na ostatniej sesji. – Prosimy więc, aby te lampy, przynajmniej na wakacjach, dłużej się świeciły i gasły później. Bo ja nie jestem w stanie wszystkich dziewczyn za rączkę do domu odprowadzić. Prosimy więc: więcej światła!
Apel najmłodszego wśród radnych wywołał  śmiech na sali obrad. – Większość radnych krzyczało, żeby… wcześniej gasić światła. Bo program „500 Plus”, bo potrzeby szkół, itd Tak że, Piotrek (…). Trzeba to wspierać – ironicznie proponował Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej.
 – Rzeczywiście niż demograficzny w dalszym ciągu u nas nie jest taki jak trzeba – dopowiadał burmistrz Jan Zuba. – I wiemy doskonale, że kiedy światła było mniej, to rodziło się więcej dzieci…
– Oczywiście mówię to żartem – zastrzegł burmistrz. I kontynuował już serio: – Wydłużenie czasu świecenia lamp ulicznych wymusiłoby na nas znalezienie dodatkowych pieniędzy na rachunki za prąd. Dziś środki, które zapisaliśmy na ten cel w budżecie gminy, już nie pokrywają zaplanowanych wydatków. Obecnie, kiedy mamy najdłuższy dzień, lampy się zapalają ok. godz. 21.

2 Komentarze

  1. Trzeba zgasić parę lamp na rynku bo tak oświetlonego rynku to nawet w Krakowie nie ma normalnie igle można znaleźć i pieniądze się znajdą

  2. Zapytałem w styczniu sołtys Kolbuszowej dolnej, dlaczego latarnie rano już się nie świecą, w odpowiedzi otrzymałem „świeciły żeby ludziom na roraty lepiej było dotrzeć” tak więc wszędzie myślą tylko o tych którzy idą do kościoła, o pracujących nikt nie pomyśli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.