Beata Matuła z Kolbuszowej zaginęła w Ekwadorze

Beata Matuła z Kolbuszowej zaginęła w Ekwadorze

Popularny program TVP „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” przedstawił historię Beaty Matuły, kolbuszowianki, która zaginęła w Ekwadorze.

Beata Matuła ma 39 lat, urodziła się w Kolbuszowej, ale od 15 lat mieszkała i pracowała w Nowym Jorku, Do Guajagili w Ekwadorze poleciała 15 stycznia 2021 roku, żeby spotkać się ze swoim partnerem.

Na 18 stycznia miała zarezerwowany bilet powrotny. Dzień później miała już być w pracy. Do samolotu powrotnego jednak nie wsiadła…
Ostatni raz widziano ją, kiedy po wylądowaniu wsiadała do taksówki obok lotniska. Partner kobiety twierdzi, że do jego domu Beata Matuła nie dotarła. Były mąż zaginionej, także Ekwadorczyk, mieszkający na stałe w Nowym Jorku, chciał zgłosić jej zaginięcie na policji, ale sprawy nie przyjęto.

Ostatnie wiadomości SMS i na Messengerze, które Beata Matuła wysyłała swojej siostrze, zawierały dużo różnego rodzaju błędów. Stąd podejrzenie, że ktoś kto je pisał korzystał z automatycznego tłumacza.

W wiadomościach widniały zapewnienia, że kobieta dobrze się czuje, że chce na stałe zostać w Ekwadorze i układa sobie życie na nowo. Zaginiona nie odbierała jednak połączeń telefonicznych.

W ostatnim czasie jej konta na portalach społecznościowych i telefon – przestały być aktywne.
Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje na temat zaginionej 39-latki, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 605 605 405

Beata Matuła z Kolbuszowej zaginęła w Ekwadorze
Zdjęcia: „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”

Beata Matuła z Kolbuszowej zaginęła w Ekwadorze
„Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” to program emitowany na antenie TVP3 i TVP Polonia w każdą sobotę o godzinie 13:40. Od 1996 roku we współpracy z policją oraz służbami redakcja stara się pomóc w odszukaniu zaginionych osób. Robi to także poprzez dziennikarskie śledztwa. Od 2016 roku program realizuje Katowicki Ośrodek Telewizji Polskiej.

1 Komentarz

  1. dziewczyna widac lubuje sie w ekwadorczykach …. to ciekawe spoleczenstwo ,tam porwac czlowieka dla zysku to prawie jak u nas dac po mordzie na zabawie . Dziwne ze kobieta leci na 3 dni do swojego faceta a ten nawet na lotnisko po nia nie wyjezdza ? czyzby dlatego zeby mial alibi -czekalem w domu a ona nie dotarla . Bo pewnie dotrzec nie miala
    oby sie odnalazla .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.