Zajęcia lepienia z gliny i szkliwienia w kolbuszowskim skansenie

Skansen z lotu ptaka. Zobacz zjawiskowe zdjęcia

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na zajęcia z lepienia z gliny i szkliwienia. Warsztaty podzielono na dwie części: pierwsze odbędą się już w tę niedzielę (24.09, drugie – dwa tygodnie później (08.10). Poprowadzi je Anna Kupczyk.  

Zajęcia z lepienia z gliny i szkliwienia w kolbuszowskim skansenie odbywać się będą w dwóch grupach:

  • dla rodzin z dziećmi,
  • dla dorosłych i młodzieży.
W pierwszym terminie, czyli w tę niedzielę (24.09), uczestnicy nauczą się lepić ręcznie małe formy ceramiczne (miseczki, talerzyki, podstawki pod łyżkę lub magnesy).

Następnie w wykonanych formach będą odciskać różne ozdobne wzory: roślinne, lasowiackie, koronkowe i inne (można przynieść swój ulubiony wzór). Po zajęciach formy zostaną wypalone w piecu garncarskim.

W drugim terminie (08.10) prace zostaną poszkliwione, co jest ważne szczególnie dla produktów użytkowych takich jak kubki, talerze, miski czy doniczki.
Ozdobione prace zostaną ponownie wypalone w piecu, aby dekoracje się utrwaliły. W uzgodnionym czasie naczynia będą gotowe do odbioru w kolbuszowskim skansenie.
Muzeum zapewnia wszystkie materiały. Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: recepcja@muzeumkolbuszowa.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.