Muzyka, tańce, plecenie płotu z chrustu i msza trydencka – skansen zaprasza
W tę niedzielę (17.09) kolbuszowski skansen zaprasza na cykl imprez w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wszystko o godz. 12 rozpocznie wspólne wyplatanie jednego z zapomnianych elementów wiejskiego pejzażu – plecionego płotu z chrustu. Godzinę później w budynku starej szkoły z Trzebosi odbędzie się prezentacja wyników badań dotyczących podwórek współczesnych wiejskich zabudowań.
 O godz. 16  w kościele pw. św. Marka Ewangelisty odprawiona zostanie msza św. w rycie trydenckim, a po niej z koncertem wystąpi Jacek Hałas. Wystąpi on z repertuarem pieśni dziadowskich.

O godz. 18.30 w zabytkowym spichlerzu dworskim z Bidzin zacznie się ostatnia część wydarzenia – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Fotoszopa. Krajobraz w spadku” i otwarcie wystawy wyróżnionych prac. Wernisaż uatrakcyjni potańcówka (godz. 19), na której Jacek i Alicja Hałasowie nauczą zwiedzających tańców wiejskich zebranych przez Oskara Kolberga podczas jego wiejskich wojaży. W tym dniu wstęp na teren skansenu kosztuje złotówkę. Zatem warto przyjść.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.