Aiston: – W Kolbuszowej lubię Rynek [WIDEO]

W Kolbuszowej podoba mi się Rynek [WIDEO]

Kevin Aiston zdradził nam, co najbardziej smakuje mu w polskiej kuchni, a także jak znosił popularność, jaki dał mu program „Europa da się lubić”. Wyjaśnił nam również, dlaczego od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i jak przeżył śmierć królowej Elżbiety II. Oczywiście zapytaliśmy go też o Kolbuszową.

Kevin Aiston urodził się 25 maja 1969 w dzielnicy Chelsea w Londynie. W 1991 r. przyjechał do Polski z zamiarem zwiedzenia kraju, ostatecznie osiadł tu na stałe. Gigantyczną wręcz popularność zyskał dzięki udziałowi w show TVP „Europa da się lubić”.
Pracował w Programie III Polskiego Radia, gdzie prowadził program „Kevin sam w Polsce”. W TVP2 wraz z Maciejem Dowborem prowadził Euroquiz. Grał także w serialach. Wcielił się w rolę Andy’ego w „Świętej wojnie”, strażaka Sama w „Na dobre i na złe i Richarda Peacocka w „Codzienna 2 m. 3”. W 2004 r. otrzymał Telekamerę „Tele Tygodnia”.

Od lipca 2019 r. w Mielcu prowadzi restaurację. Dwukrotnie żonaty. Ma pięć córek. O jego stosunku do Polski świadczył godło naszego kraju, które wytatuował na swoim ramieniu.

Spotkaliśmy go na Festiwalu Kultury Lasowiackiej, który kilka dni temu odbył się w Kolbuszowej Górnej. Kevin Aiston brał tam udział w pokazach strażackich, rozmawiał z leśnikami i próbował swoich sił w… tańcach ludowych. Testował też lokalne dania.

Strażacy, Górniacy i... Kevin Aiston [ZDJĘCIA]
– W Kolbuszowej nie jestem pierwszy raz. Często przejeżdżam samochodem przez to miasteczko, gdyż znajduje się ono na trasie Mielec – Rzeszów. Wrażenie robi szczególnie kolbuszowski Rynek. Jest ładny i bardzo kolorowy. Nie ma szarości, której nie cierpię. Niestety, nie spędziłem tu tyle czasu, żeby w pełni poczuć atmosferę tego miejsca, choć tego nie wykluczam.

– Tym bardziej, ze zostałem zaproszony przez panią Danutę Olszowy do kolbuszowskiego skansenu, gdzie mam brać udział w przyrządzaniu lasowiackich dań. Musimy się tylko dogadać co do terminu. Bardzo lubię polskie skanseny…

Następnie Kevin opowiada nam między innymi o:

  • zamieszkaniu w Polsce,
  • udziale w programie „Europa da się lubić”,
  • restauracji, którą prowadzi w Mielcu,
  • meczach Stali Mielec,
  • znajomości z Jurkiem Owsiakiem,
  • śmierci królowej Elżbiety II.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.