Uwaga. Prognozują burze z obfitym deszczem, gradem i wichurami
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed dzisiejszymi (11.07)  burzami z deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 90 procent.
Serwis TwojaPogoda.pl podaje, że może spaść do 30 mm deszczu w ciągu godziny, a lokalnie grad o średnicy do 3 cm, a wiatr osiągać do 90 km/h. Może to spowodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Ulewy mogą powodować podtopienia.
Należy pamiętać, by przed burzą właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, np. na balkonach. Osoby, które burza zastanie w aucie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi z dala od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych. Należy uważać, by nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Nie należy też opuszczać samochodu, sprawdzić tylko, czy drzwi i okna są w nim szczelnie zamknięte.
Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą np. pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.